Canada

ВИЩА ОСВІТА В КАНАДІ

 

 

 

 

 

 

 

Канада - одна з найбезпечніших країн світу, саме та країна, що підходить для комфортного навчання. В Канаді знаходиться близько 100 університетів та коледжів.

Вищі навчальні заклади Канади не поступаються якістю викладання, технічним обладнанням  та науковою базою багатьом американським ВУЗам, проте вартість навчання в Канаді, як правило, в 1,5-2 рази нижча вартості навчання в США та Великобританії. Дипломи канадських університетів вважаються еквівалентними дипломам США. Вимоги до якості освіти дуже високі, тому й контроль якості навчання дуже строгий.

В Канаді дві офіційні мови, англійська та французька, а тому Ви можете вибрати університет, заняття в якому ведуться або англійською, або французькою, або обома мовами. При цьому для вступу до канадського університету не обов’язково вільно володіти двома мовами одразу. Після закінчення університету чи коледжу, студенти мають можливість залишитися працювати в Канаді, тим більше, що соціальна політика держави сприяє міжкультурному  співіснуванню. Студенти з українським дипломом можуть продовжити навчання в Канаді чи змінити спеціальність.

ПЕРЕВАГИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В КАНАДІ

-         Доступна вартість навчання та проживання

-         Широкий вибір вишів та спеціальностей

-         Можливість працювати під час навчання

-         Високий рівень безпеки та якості життя

-         Працевлаштування після закінчення навчання

-         Перспектива залишитися в країні після навчання

 

РІЗНИЦЯ МІЖ КОЛЕДЖЕМ ТА УНІВЕРСИТЕТОМ

Часто виникає запитання: де краще вчитися в коледжі чи університеті? Традиційно вважається, що для створення успішної кар’єри обов’язково потрібно мати диплом університету. Однак це незавжди так. Канадський коледж- це не технікум, як багато хто з нас вважає. Це повноправний вищий навчальний заклад. Освіта,здобута в канадському коледжі орієнтована на ринок праці, тому багато працедавців пропонують студентам проходити практику під час навчання. Для компаній – це можливість отримати хорошого працівника із досвідом роботи, а для випускника – це успішна кар’єра.

У коледжах існує широкий вибір спеціальностей: ресторанний бізнес, ІТ, менеджмент, бізнес, інженерія та ін. Навчання в коледжі коштує від 10000 канадських доларів. В університеті вартість навчання складає 15000 канадських доларів.

Університети Канади надають якісну освіту міжнародного рівня. Зазвичай  університет вибирають для вивчення медицини чи для наукових досліджень тобто ті, хто бажає отримати глибші знання в тій чи іншій сфері знань.

 

УНІВЕРСИТЕТИ КАНАДИ

Університети Канади пропонують програми бакалавріату за найрізноманітнішими напрямками та спеціальностями. Навчання в університеті за програмою бакалавріату триває 3-4 роки.

КОЛЕДЖІ КАНАДИ

Отримати ступінь бакалавру дозволяють і канадські коледжі з безліччю програм з 20-30 фахів. Курс навчання триває 3-4 роки.

 

МАГІСТРАТУРА

Студенти, що вже отримали диплом про вищу освіту, можуть продовжити навчання в магістратурі, тривалість курсу складає 1-2 роки. Навчання проходить виключно за здобутою за 4 роки бакалаврату спеціальності( зміна спеціальності не передбачена). Магістратура в Канаді відкриває чудові можливості для подальшої викладацької  та наукової діяльності.

Для того, щоб вступити на магістратуру потрібно мати хороші попередні оцінки, сертифікат про володіння іноземною мовою, мотиваційний лист, підтвердження досвіду роботи та рекомендації.

 

ПІСЛЯДИПЛОМНА ОСВІТА В КАНАДІ

Дуже часто українські випускники з дипломом бакалавра хочуть продовжувати своє навчання на післядипломних програмах. Канада пропонує безліч таких програм. Вони дають можливість продовжити освіту або змінити професію. Післядипломні програми в коледжах Канади – це найкраще рішення для тих, хто вже має вищу освіту, але прагне отримати більше практичних знань. Ця програма зорієнтована на практичне застосування теоретичних знань. Аналогів Postgraduate Program в українській системі освіти немає.

Вимоги до зарахування на післядипломну програму простіші ніж на магістратуру. Вартість доступніша – від 8000 канадських доларів за рік навчання. Середня тривалість навчання – 1-2 роки. Багато коледжів пропонують післядипломні програми CO-OP з оплачуваним стажуванням за фахом. Після закінчення програми, випускник отримує дозвіл залишитися в Канаді і працювати на роботі від 1 до 3 років.

 

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

Вартість навчання в канадському коледжі становить від 8000 канадських доларів, а в університеті від 14000 канадських доларів за рік. Оплата навчання здійснюється до приїзду, можлива по семестрова оплата. Якщо студент навчається на програмі CO-OP( оплачуване стажування), то він має можливість частково оплачувати вартість навчання.

 

ПРОЖИВАННЯ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ

Вартість проживання в Канаді залежить від типу житла і місцевості. Проживання можливе в канадській сім’ї, в кампусі або в орендованій квартирі.

-         Сім’я: Коледж пропонує на вибір різні сім’ї, студент обирає собі найбільш підходящу. Приймаюча сім’я забезпечує студента окремою кімнатою. Дуже часто іноземні студенти вибирають саме цей тип проживання з метою отримати більше мовної практики. Харчування не включене. Вартість – 500$ в місяць.

-         Студентські кампуси: Коледжі та університети пропонують невеликі одномісні, багатомісні кімнати чи навіть окремі будинки.  Вартість проживання 7,700$ на рік. Харчування не включене.

-         Апертаменти. Багато студентів орендують собі окрему квартиру. Вартість такого типу проживання становить 7,700$ за рік.

 

РОБОТА ПІД ЧАС НАВЧАННЯ

Студент, який навчається в Канаді має право працювати але не більше 20 годин на тиждень протягом навчального року. Під час канікул, студенти мають можливість працювати повний робочий день, тобто 40 годин на тиждень.

РОБОТА ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ НАВЧАННЯ

Канада- одна з небагатьох країн світу, яка дає можливість іноземним студентам отримати дозвіл на роботу після завершення навчання. Закінчивши навчання в Канаді, Ви отримуєте дозвіл на роботу протягом  2-3 років, який допоможе Вам досягти успіху у Вашій кар’єрі міжнародного рівня.

Коли досвід роботи досягне 12 місяців, то особа має право подавати заявку на отримання PermanentResidents(дозвіл на постійне проживання в Канаді).

 

ВИМОГИ ДО АБІТУРІЄНТІВ

Знання англійської мови:

Залежно від програми, вимоги до кількості балів становлять:

·         TOEFL від 80 балів

·         IELTS 6.5

·         Якщо по даних тестах Ви недобрали декілька балів, то можна пройти короткий курс вивчення англійської мови (3-4 місяці) при коледжі, або в мовній школі Канади. Після такого курсу Вам не потрібно здавати повторно TOEFL або IELTS, а достатньо буде здати внутрішній тест коледжу або школи.

Документи про освіту

Залежно від програми, на яку Ви бажаєте поступати, Вам необхідно мати:

·         Шкільний атестат (ЗНО не потрібне). Або якщо Ви навчаєтесь в 11-му класі, і бажаєте подати заявку на навчання, Вам потрібно взяти спеціальну довідку зі школи з прогнозованою датою отримання атестату і пред'явити табель з оцінками за останні 2 семестри.

·         Диплом бакалавра/ магістра/ спеціаліста